The Pensieve
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Pensieve

Www.The-Pensieve.Net
Yeni sitemize taşındık.Yeniden üye olmanız gerekecek arkadaşlar, bekliyoruz.

Not: Bu site, gerekenleri kopyalamanız için 10 Aralık 2008 Çarşamba gününe kadar açık kalacak...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Forumlara Parola Konması

+8
Jack Meagretone
Craig Ryan Hudson
Morwen Dlawinqse
Brian Buckner
Dharja W. Breña
Phoebe Imogen
Lycia Sonia Lonyttå
William Wood
12 posters

Hogwarts Binaları ve Karargahlar, Gerekirse Diğer Gizli Yerlerde Parola Uygulaması Yapılmalı Mı?
Evet, Parola Konmalı.
Forumlara Parola Konması Empty45%Forumlara Parola Konması Empty
 45% [ 13 ]
Hayır, Parola Konmamalı.
Forumlara Parola Konması Empty55%Forumlara Parola Konması Empty
 55% [ 16 ]
Toplam Oylar : 29

YazarMesaj
William Wood
Okul Müdürü
William Wood

Forumlara Parola Konması Empty
MesajKonu: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:27 pm

Arkadaşlar siteyi ilgilendiren yeni bir anketimizde yeniden birlikteyiz. Yeni anketimiz, forumlara konacak veya konmayacak parolarla ilgili. Örneğin: Hogwarts Binalarına Sadece O Binaya Mensup Öğrencilere Verilecek Bir Parola İle Girilmesi.

Konu ile ilgili iki ana görüş var:

a) Farklı binalar, veya farklı tarafların karargahları, farklı stratejiler geliştirdiklerinde, diğerlerinin duymaması gereken şeyleri konuştuklarında, kimse bu konuşmaları okuyamamalı, rp de bazı şeyler de gizli kalmalı.

b) Rp ortamında hiçbir şeyin gizli kalmaması gerekmekte, herkes her rp yi okuyabilmelidir. İlla özel planlar yapılacaksa bunun için farklı yollar (bkz. özel mesaj sistemi) kullanılmalıdır. Öyle düşünülürse, özel odalara kadar birçok yere parola gerekeceğinden, ve böyle birşey olmayacağından, parola hiçbir yere konmamalıdır.

Siz de görüşlerinizi belirterek, geçeceğimiz yeni sitemizde Hogwarts binalarına, karargahlara ve gerekirse diğer bazı mekanlara uygulanacak veya uygulanmayacak parolamalara karşı duruşunuzu gösterebilirsiniz.

Ankete oy verdikten sonra, başlığa da oyunuzun sebebini açıklarsanız seviniriz.

Not: Anket 29 Kasım, saat 19:00 a kadar sürecektir.
Lycia Sonia Lonyttå
Karanlık Büyücü
Lycia Sonia Lonyttå

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:32 pm

Bence parola konmalı ^^ en azından okul içi binalarda filme daha yönelik olabilir xD yani onlar parolayı söyleyip içeri giriyorlardı e burdada direk girmek biraz garip olmaz mı? ^^
Phoebe Imogen
Sihir Bakanı
Phoebe Imogen

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:37 pm

konsun hoş olur.
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:42 pm

Konmaması taraftarıyım. Herkes her şeyi görsün, RP'lerine yansıtmasın.
Brian Buckner
1. Sınıf Öğrenci

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:43 pm

William amcanın örneğine katılıyorum, bence de rp de herkes herşeyi görebilmeli...

Edit: Gitmiş dağ gibi mesajın william amca xD

En son Brian Buckner tarafından Ptsi Kas. 24, 2008 7:45 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:44 pm

Lycia Sonia Lonyttå demiş ki:
Bence parola konmalı ^^ en azından okul içi binalarda filme daha yönelik olabilir xD yani onlar parolayı söyleyip içeri giriyorlardı e burdada direk girmek biraz garip olmaz mı? ^^

Yine birer parola verilir her binaya ama gizlenmez. RP'lerde parola söyleyip içeri girdiğini belirtirsin ^^
Lycia Sonia Lonyttå
Karanlık Büyücü
Lycia Sonia Lonyttå

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:47 pm

Dharja W. Breña demiş ki:
Lycia Sonia Lonyttå demiş ki:

Yine birer parola verilir her binaya ama gizlenmez. RP'lerde parola söyleyip içeri girdiğini belirtirsin ^^

Evet ama bir bakımada şöyle düşünürsek; diyelimki Hufflepufflı bi öğrenci geldi Slytherin binasına şifreyi yazıp girdi. Belki oranın içinde gizli bi kulüp kuruluyodu? E adamlar gizli işler çeviriyo ona ne Hufflepufflılardan. Hadi diyelim bu olmadı karargahlara konulmalı. Sonuçta bu iki taraf savaşcak. Bari bunlara konsun.
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:50 pm

Kimse göremeyecekse RP yazmanın ne anlamı var? Kurgunun parçasıdır her RP ^^

Edit William: Dharja yeni mesaj yazcaktım yannışlıkla editlemişim lan özür dilerim Very Happy

Edit Dharja: Gitti güzelim mesac.. Allah belanı yavrum xP

En son Dharja W. Breña tarafından Ptsi Kas. 24, 2008 7:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
William Wood
Okul Müdürü
William Wood

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 7:55 pm

Tam da bu düşünceyi destekliyorum... Bravo dilara xD Barış bunu da editlersen kafanı kırarım, düşüncemi söylüyorum, burdaki insanlar koyun değil ki aa admin öyle demiş biz de öyle diyelim desin!?
Morwen Dlawinqse
1. Sınıf Öğrenci
Morwen Dlawinqse

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 9:32 pm

Herkes her rpyi görmeli, değerlendirme yapmalı diye düşünüyorum açıkcası. Ancak ve ancak arkadaşlarıma katılıyorum. Her binaya rahatça girebilelim; ama her seferinde ortak salona girişte rplerde parola sölediğimiz betimlensin yani. Ama Karanlık ve Aydınlık tarafa parola konmalı diye düşünüyorum ...
Craig Ryan Hudson
1. Sınıf Öğrenci
Craig Ryan Hudson

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 9:56 pm

bence konsun ya gizlilik ilkesi var
Jack Meagretone
Profesör
Jack Meagretone

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimePtsi Kas. 24, 2008 11:33 pm

Parola koymak bu hostta imkansız..Ama yeni sitede paket yükleyip her binaya özel parola koyarsanız,müdür odası vb. içinde bence çok iyi olur.
Elizabeth A. Diedrick
Seherbaz
Elizabeth A. Diedrick

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 4:36 pm

William Wood demiş ki:

Tam da bu düşünceyi destekliyorum... Bravo dilara xD Barış bunu da editlersen kafanı kırarım, düşüncemi söylüyorum, burdaki insanlar koyun değil ki aa admin öyle demiş biz de öyle diyelim desin!?

+1. Parola saçma olay ya hem. Herkesin başka binalardan tanıdığı birileride oluyor, 'al oku benim RP'mi' ya da 'bi karıştıriim şu x binasını ya' tarzı bi şeyle parola istenir, verir de herkes. Vermicek biri olcağını sanmıyorum açıkcası xD Olsa bile, görünmesi daha güzel zaten.
Grégory B. Wright
Profesör
Grégory B. Wright

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:05 pm

Evet, Parola Konmalı.! Tabiki de..
Hufflepuff binasında olan biri nedne Slyhterin'in yazdıklarını görsün.. Ya da gizli toplantıları..
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:09 pm

Hala bunu söylüyorsunuz ya... Ya sonuçta RPleri gören yönetilen karakter olmayacak, bilmem farkında mısınız? Ben Gryffindor olsam ve Slytherin binasında yazılanları okusam RP'mde "Slytherin ortak salonunda ... konuşulduğunu duymuştu" diyemem. Parola konmasını istiyor olabilirsiniz ama lütfen başka gerekçeler öne sürün artık.
Ayrıca gizlilik ilkesi nedir? Bana biri açabilir mi bunu?
Grégory B. Wright
Profesör
Grégory B. Wright

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:11 pm

Ya neden bizim profesörler arası yaptığımız konuşmaları siz öğrenin? Ya da neden biz sizin planlarınızı öğreneleim.. Ayrıca Hogwarts'ta neden parolalar vardı? Gizlilik ilkesi...
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:15 pm

Öğrensek ne olur öğrenmesek ne olur? İlla bi' özelliğimiz olsun öğrencilerden diyorsun yani... Gereksiz buluyorum parolaları ve her RP'nin kurguya dahil olduğunu, herkesin görmesi gerektiğini düşünüyorum, daha önce de belirttiğim gibi. Profesörler arası RP'lerde neden bahsedeceksiniz ki? Yani, saklamanız gereken ne var? Saklanacak bir şey olsa bile, bunları öğrenen yönetilen karakterler olmayacak. Kişinin kendisi olacak ve RP'lerinde bu bahsedilenleri duymuş gibi yapmış olması kurallara aykırı. Gizlilik ilkesi de RP'de olur. Ben RP yazarken parolamı söyleyip girdiğimi söylerim elbette ama forumlara parola konması bir şey kazandırmayacak.
Gryffindor ortak salonunda yapılan bi' RP sonrası göl kenarında tartışan bi' grup öğrenci düşünelim. Göl kenarında yazılanları görebiliyoruz ama ortak salonda yazılanları göremedik? Birbirine bağlı olan kurgu böylece çökmüş oldu. Sadece Gryffindor öğrencileri bilebilir. Böyle bir şey olması ne kazandırır?
Grégory B. Wright
Profesör
Grégory B. Wright

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:18 pm

O zaman sadece belli yerlere konulmalı..
Karargah.. Örneğin orda saldırı planları yapacağız.. Ya da karanlık büyücüler için özel bir yer ??
Elizabeth A. Diedrick
Seherbaz
Elizabeth A. Diedrick

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:24 pm

Sen saldırı planı yaptığında kimse onu bilerek haraket etmicek ki :S sonuçta RP'yi yazıyorsun, bi tuşa basıp koruma kalkanı çıkarmıyorsun ^^
Dharja W. Breña
Karanlık Büyücü
Dharja W. Breña

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 7:28 pm

"Kesin bugün bize saldıracaklar iks"
"Ben de hissettim ye"
Chelsea Harrington
1. Sınıf Öğrenci
Chelsea Harrington

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeSalı Kas. 25, 2008 11:28 pm

Ben de Dharja'ya katılıyorum, her yerin şifrelenmesi çok saçma. Ve cidden Gizlilik İlkesi ne? Gizli bişeyse neden rp sini yapıyosun veya illa site üzerinden konuşucam diyosan da özel mesajlarda Gizlilik İlkesi var!! Her yer şifreli olcaksa bu sitede bişeyler paylaşmanın ne anlamı var?
Stafford Dixchque
Büyücü

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeÇarş. Kas. 26, 2008 8:21 pm

Konmalı, realizm taraftarı olunmalı. Gerçekte de parola yok mu sonuçta HP'de? Hem mesela başka binadan biri parolayı öğrenir, binaya girer, yakalanır, zindanlarda kalır bir süre falan böyle heyecanlar yaşanır işte. Bu yüzden konmalı.
William Wood
Okul Müdürü
William Wood

MesajKonu: Geri: Forumlara Parola Konması   Forumlara Parola Konması Icon_minitimeÇarş. Kas. 26, 2008 8:51 pm

Arkadaşlar hepimiz az buçuk biraz anlıyoruz rp den. Gerçek hp'de olanları rp ye nasıl tam olarak yansıtabiliriz? Rp ler belli bir gruba yazılmamalı, rp ler herkese açık olmalı, aramızdan örneğin iyi tarafta olup da karanlıkların karargah başlığını okuduktan sonra bunu rp sine yansıtan, çok afedersiniz, mal, çıkmaz diye düşünüyorum. Zaten bunu yapan da bıraksın rp yi gitsin ölsün xD

Bunu da belirtmeden geçemiyecektim xP

Forumlara Parola Konması
1 sayfadaki 1 sayfası